Sokoldalú élet, sokoldalú példa

2015. december 30., címkék: évforduló, makkai sándor

„Átadták a Makkai Sándor-díjat" – olvashatjuk évről-évre a nyár végén megtartott református országos tanévnyitókról szóló tudósításokban. A Zsinat a kiemelkedő munkát végző református pedagógusok szolgálatának elismeréseként alapított díjat 1998 óta adja át. Ezzel szakmai munkájáért és példamutató emberi-hitbeli magatartásáért tüntetnek ki magyarországi és határon túli óvónői, tanítói vagy tanári tevékenységet végző szakembereket. Ha ma az egyházban megkérdeznénk, ki is volt Makkai Sándor, nem biztos, hogy sokan tudnák, hogy ki e díj névadója. A 125 éve született író, pedagógus, püspök példát adó életét próbáljuk most megismerni. Ebben segítségünkre van a róla könyvet író Fekete Károly püspök és Makkai Lilla, az unoka, aki szintén a lelkészi hivatást folytatta, s nagypapája életéről ismeretterjesztő kiállítást rendezett.

Makkai Sándor emlékkonferencia Kolozsváron

2015. június 05., címkék: makkai sándor, évforduló, konferencia

Makkai Sándor püspökre emlékeztek június 5-én egy konferencia keretében az V. Kolozsvári Ünnepi Könyvhéten. Az emlékezés apropóját az adta, hogy a neves püspök, író, költő 125 éve született.